Hodslavice uklizeny

V sobotu 13. dubna se opět po roce sešli velcí i malí Hodslavjané na našem sběrném dvoře v rámci akce Ukliďme Česko.  Měli jsme společný cíl. Zbavit naši krásnou obec odpadků a všeho, co ji hyzdí.

Rozdělili jsme se do skupinek, kde dospělci dělali doprovod těm nejmenším – dětem z mateřské školy a mladším školákům. Ti větší školáci již pracovali v samostatně v místech, která dobře znají z minulých let. Holky ze sedmičky čistily Zrzávku s jejími břehy, kluci z pětky Včelínek, maminky a tatínci s těmi nejmenšími prostor fotbalového hřiště a okolí Židle, Royalisté kontrolovali Kacabajku a její okolí a děti ze SHM již během týdne vyčistili centrum obce, skupinka z Balkánu prošla Dolní konec.

Opět jsme byli překvapeni, kolik hasiči svým vozem s vozíkem odvezli pytlů s odpadky.

Celou snahu podtrhl i fakt, že obecní uličky byly zameteny a vyčištěny čistícím vozem a dnešní déšť spláchl i drobný prach. Můžeme jen všichni doufat, že čisté a zelené Hodslavice nám zůstanou co možná nejdéle bez odpadků a nečistot.

Děkujeme moc všem, kterým není okolí jejich bydliště lhostejné a kteří se snaží mít Hodslavice krásné po celý rok.

A. Kulíšková