V Kopřivnici má řemeslo zlaté dno

Celkem 14 profesí v technických oborech se představilo v Kopřivnici na už 16. ročníku přehlídky s názvem „Řemeslo má zlaté dno“

Akce proběhla ve dnech 11. a 12. 10. 2023 vždy mezi 9.00 a 16.00 hodinou ve zdejší Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU.  Na pořádání přehlídky se podíleli: Úřad práce ČR, Střední a Vyšší odborná škola Kopřivnice, Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, Město Kopřivnice a zaměstnavatelé z celého okresu.
Přehlídka technických profesí byla určena především žákům  9. tříd ZŠ.
A i naši žáci se jí měli možnost zúčastnit. Seznámili se např. s praktickými činnostmi programátorů CNC strojů, mechaniků seřizovačů, nástrojářů, zámečníků, karosářů, obráběčů kovů, automechaniků, autolakýrníků, autoelektrikářů, opravářů zemědělských strojů, instalatérů, zedníků, truhlářů a tesařů. Součástí akce byl i bohatý doprovodný program v podobě praktických úkolů, kvízů a zajímavostí.
Tato akce byla z mého pohledu velmi zajímavá a zdařilá, ale bohužel zájem o tyto obory klesá i na naší škole.

Mgr. Renata Pernická