Podzimní dopravní hřiště

Semafórek na kole

Klárka Jablonská, Victoria Turecki, Daniel Strobach

Byl pátek a bylo 14. října. Jeli jsme na dopravní hřiště do Nového Jičína – Loučka. Dovezl nás tam autobus a na jaře tam pojedeme zas. Učil nás pan policista a paní policistka. Pouštěli nám pohádku Semafórek na kole. Pak jsme posvačili. Naučili jsme se nějaké značky a na tabuli jsme si procvičili, kdo má přednost. Když jsme dělali to, co jsme neměli, tak jsme dostali čárku na ruku a pan policista si z nás dělal legraci, že jedna čárka je 50 Kč. Cestou zpátky nás paní učitelka zkoušela ze značek. Potom jsme jeli na oběd do školy. Dozvěděli jsme se, že musíme nosit přilbu a další povinnosti cyklisty.

Výlet na dopravní hřiště

Ester Davidová, Markéta Večerková

V pátek 14. října jsme jeli autobusem na DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ v Novém Jičíně – Loučka. Náš spolužák se také jmenuje Loučka. Dopravní hřiště bylo u školy Dlouhá. Předpokládali jsme, že hřiště bude velké, ale přitom bylo docela malé a bylo jen jedno. Nejdříve jsme šli do učebny a jak jsme šli, tak jsme potkali kamarádku ze zpěvu. V učebně byl policista a policistka. Učili jsme se značky a pravidlo pravé ruky. Jak jsme se doučili, šli jsme na dopravní hřiště, kde jsme jezdili na kole. Policisté nám řekli, že když sami porušíme pravidlo, tak nám dají čárku na ruku, a taky nám řekli, že jedna čárka je 50,-. Samozřejmě, že nikdo nic neplatil. Policisté nám to říkali, abychom si uvědomili chyby. Jak už jsme odcházeli, tak jsme se zděsili, protože nám řekli, že na jaře bude test. Ještě více jsme se zděsili, protože nám řekli, že kdo neudělá test, nedostane průkaz. Byl to prima výlet.

Mgr. Gabriela Kmentová a děti 4. třídy