Mezinárodní soutěž dětí Ostrava 2022

Již 11 let pořádá Český zahrádkářský svaz soutěž dětí. Ta má 3 části – floristiku, test znalostí z oblasti pěstování rostlin a podávačku. Po dvouleté odmlce se zapojila do soutěže i děvčata z naší školy. Odvahu našly A. Kulíšková z 6. třídy a V. Šafářová, K. Bartoňová, N. Turková, K. Dosedlová, E. Indráková, A. Šimíčková a M. Mandaliničová ze třídy 7. Připravovaly jsme se poctivě, ale na soupeřky a soupeře, kteří byli starší – osmáci a deváťáci jsme letos neměly.

I tak se nemusíme za umístění stydět. V celkovém počtu 60 přihlášených soutěžících se Vanessa Šafářová umístila na pěkném 9. místě a Kačka Bartoňová byla 11. Ostatní děvčata byla také spokojena se svým umístěním a ví, co je bude čekat za rok, na co se připravit a být úspěšnější.

Škoda, že se nevyhodnocovala zvlášť soutěž ve floristice. Kateřina Bartoňová s 38 body (ze 40) měla druhé nejhezčí aranžmá. Projevil se její cit pro barvu i linii.

Po soutěži jsme si prohlédly Národní zemědělské muzeum a výstavu Život na zahradě. Každé děvče si odneslo malý dárek a páteční den jsme si užily.

Mgr. Alena Kulíšková