Největší tajemství a záhady světa

V rámci mezipředmětových vztahů dějepis- výtvarná výchova- informatika 9. ročníky navštívily 15. 9. 2022 v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí unikátní výstavu s názvem: Největší tajemství a záhady světa.

Žáci zhlédli například repliku sochy Moai, propracovanou a přesnou kopii Mitchell-Hedgesovy křišťálové lebky, či přesný otisk Turínského plátna. Expozice byla umocněna využitím moderních multimediálních prvků jako např. videomappingu, hologramů či krátkých videí. Celou výstavou nás provázel náš pan učitel dějepisu Mgr. Jan Anlauf, který nás pozval také na komentovanou prohlídku zámku. Pan učitel byl skvělý průvodce, za to mu patří velké poděkování....

Ač pršelo, odcházeli jsme nadšeni.

Poděkování patří také Mgr. Pavle Pavelkové a Mgr. Martinu Bouškovi za organizaci a dozor na této akci.

Mgr. Renata Pernická