Národní finále v soutěži Mladý zahrádkář 2022

24. května 2022 se naše škola stala pořadatelem okresního kola. Děti ze škol okresu soutěžily tradičně v testech znalostí a v určování rostlin i osiva. Po soutěži jsme si všichni i členové ÚSZ Nový Jičín prohlédli naši úžasnou školu, její zahradu a pak jsme využili i kulturních památek v obci. Pan farář Lubomír Červenka nás provedl kostelem sv. Ondřeje i rodným domkem.

Prohlídky jsme zakončili zajímavým výkladem v evangelickém kostele. Využila jsem jako vedoucí soutěže krásné atmosféry kostela k hlášení výsledků a k ocenění všech soutěžících. Naše škola byla opět velmi úspěšná. Ve starší kategorii si Hanka Martinková jistým vítězstvím zajistila postup na republiku. V mladší kategorii byla konkurence větší a v rozstřelu o 1 bod nepostoupila Marťa Mandaliničová. Určitě si do smrti bude pamatovat, jak vypadá brukev řepka olejka, které ji stála postup.

Pořadí v okresním kole v mladší kategorii: 2. Martina Mandaliničová, 3. Kateřina Bartoňová, 4. Barbora Kratochvílová, 5. Vanessa Šafářová a 7. Adéla Kulíšková.

První úkol v soutěži byl splněn. Aspoň jedna soutěžící postoupila do národního finále. To se konalo 118. A 19. června v Brně. Konkurence byla veliká, horko ještě větší. Ale ani to nezabránilo Hance k získání pěkného 17. místa. Hani, děkujeme za pěknou reprezentaci a opět zviditelnění hodslavské školy na republikovém poli.

Mgr. Alena Kulíšková, vedoucí soutěže